هتل های شگفت انگیز

مجموعه ای از زباترین و بهترین وجذاب ترین هتل ها

عکس هایی از شیک ترین هتل های دنیا

هتلی دیگر از سی چلیس

سی چلیس.jpg

 

هتلی هماهنگ با طبیعت در عمان

عمان.jpg

 

استخر روباز هتلی در هائیتی

 

هائیتی.jpg

 

هتلی در مکزیک

مکزیک.jpg

 

عکس های هتل یخی در کبک کانادا

 

 

 

هتل یخی شیموکاپوی ژاپن

تماشاگران(www.tamashagaran.veb.ir)

تماشاگران(www.tamashagaran.veb.ir)

تماشاگران(www.tamashagaran.veb.ir)
 

 تماشاگران(www.tamashagaran.veb.ir)

تماشاگران(www.tamashagaran.veb.ir)

هتلهای یخی یکی دیگر از هتل های عجیبی هستند که برای مسافران تنوع طلب سراسر دنیا طراحی و ساخته شده است و جزو یکی از هتلهای مورد علاقه مسافران به شمار میرود .هتل های یخی فراوانی در دنیا ساخته میشود از جمله ژاپن و کانادا اما یکی از بزرگترین و زیباترین اینگونه هتلها مربوط به سوئد میباشد.یکی از قدیمی ترین و زیباترین هتل های  یخی واقع در روستایی در نزدیکی کرونا سوئد است که لقب اولین هتل یخی جهان را با خود به همراه میکشد. 

در فصل بهار نزدیک ماه مارس چندین تن یخ از رودخانه تورن (torne)  برای ساخت هتل برداشته میشود و آنها را در مکانهایی که برای این منظور تعبیه کرده اند ذخیره میکنند. در اواسط نوامبر که دما رو به پایین می رود ساخت هتل شروع شده و  بلوکهای یخی توسط هنرمندان طراحی میشود. نوع معماری این گونه از هتل ها هر ساله تغییر میکند. هر ساله هنرمندان طرحهای خود را ارائه میدهند و هیئت داروان پنجاه هنرمند را برای ساخت و طراحی هتل انتخاب میکنند .این هتل در مساحتی در حدود 6000 متر مربع ساخته شده و تمامی اسباب و تجهیزات هتل ازجمله تختها و صندلی ها از یخ است.


 

از جمله امکانات این هتل ها حمام بخار و نوشیدینی داغ در کنار تختها است که رویهمرفته تجربه ای دلنشین را برای مسافران فراهم میسازد.

 

هتل یخی سوئد یکی از هفت عجایب این کشور به شمار می رود. برای ساخت این هتل از 3000 تن برف و 10000 تن یخ رودخانه ای استفاده میشود. در اطراف این هتل کلیسایی ساخته شده که در سال گذشته صدها زوج مراسم ازدواج خود را در آن برگزار کردند.
گفتنی است نرخ اقامت یک شب برای این هتل 300 یورو می باشد .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

+ نوشته شده در  جمعه ۴ دی۱۳۸۸ساعت ۲۲:۲۳ بعد از ظهر  توسط نسیبه  |